Мъск разбуни духовете с думите "Брюксел вече не е белгийски"

Повод за неговото твърдение е информация от сайт, създаден от крайнодясна белгийска партия

https://www.a-specto.bg/sviat/mask-razbuni-duhovete-s-dumite-bryuksel-veche-ne-e-belgiyski A-specto.bg

Публикация на Илон Мъск в социалната мрежа „Екс“ предизвика реакции в Белгия, след като той заяви, че „Брюксел вече не е белгийски“, позовавайки се на данни, свързвани с белгийската крайна десница, съобщават местни медии, цитирани от БТА.

За аргумент Мъск използва информация от сайт, създаден от крайнодясната партия „Вламс Беланг“. В него се твърди, че „почти три от четири новородени деца“ в белгийската столица са от неевропейски произход. Белгийски медии отбелязват, че представените в сайта данни не водят пряко до подобен извод. Платформата е създадена преди пет години и обобщава статистика, свързана с убежището и миграцията в страната. От „Вламс Беланг“ посочват, че подобен източник е необходим, тъй като според тях в Белгия липсва достатъчно ясна и достъпна информация по темата.

Уточнява се още, че твърдението първоначално е било разпространено от австралийския предприемач от ливански произход Марио Ноуфал и е обвързано с броя на имигрантите, пристигнали в Белгия по линия на законодателството за събиране на семейства.

Местните медии припомнят, че Мъск от години коментира миграцията и твърди, че леви политици използват имигрантите, за да увеличават броя на избирателите, зависими от държавната подкрепа, което според него подкопава демокрацията. Неотдавна той написа и че „Европа скоро няма да бъде Европа“, ако раждаемостта не се повиши и ако не се предприеме масово връщане на мигранти.

Източник: dir.bg