Два дюнера в Несебър струват почти колкото нощувка в апартамент в Поморие

Възмутени жители съобщиха за високите цени на бърза храна в Стария Несебър, докато в Поморие апартаментите поевтиняват

https://www.a-specto.bg/liubopitno/dva-dyunera-v-nesebar-struvat-pochti-kolkoto-noshtuvka-v-apartament-v-pomorie A-specto.bg

Цената на два дюнера в Стария Несебър вече може да се доближи до тази на нощувка в апартамент в Поморие, според информация и снимки, изпратени от жители.

Посочената цена за един дюнер е 18 евро, а хранене за семейство с деца може да достигне 25 евро. От самото заведение няма официално потвърждение на тези стойности.

Местни жители смятат, че подобни цени могат да отблъснат част от туристите, тъй като срещу сходна сума в други заведения е възможно да се поръча вечеря с напитка. Старият Несебър от години е известен като една от по-скъпите туристически зони по Черноморието.

Повишение се наблюдава и при други храни по курортите. Посочват се примери като миш-маш за 18 лева и калкан за 36 лева, както и кафе за 5 евро и сандвич за 10 евро в Слънчев бряг. Местни наблюдения сочат и засилен интерес към пазаруването от големите супермаркети, включително сред чуждестранните туристи.

По-високи цени в хранителните магазини се отчитат и около Балчик, където има значителен брой чужденци със собствени имоти. Според местни жители допълнително натоварване върху инфраструктурата създава използването на вода за частни басейни.

На този фон част от собствениците в Поморие намаляват цените на местата за настаняване. Апартамент в централната част, близо до плажа, може да се предлага за около 45 евро на вечер.

Хотели във Варна също търсят начини да привличат посетители чрез допълнителни бонуси. Междувременно интересът към пътуванията до Гърция остава силен – журналистически екип е заснел около 7-километрова автомобилна опашка към граничния пункт при Маказа.

Източник: dir.bg

 

1 Коментара
TammysiB
преди 4 часа

что то долго ты чатаешь......

Откажи