Теч на гориво от F-16 Block 70 в Граф Игнатиево

https://www.a-specto.bg/bulgaria/tech-na-gorivo-ot-f-16-block-70-v-graf-ignatievo A-specto.bg

Министър Атанас Запрянов потвърди за теч на гориво от F-16D Block 70. Експерт от „Локхийд Мартин“ ще пристигне до края на септември.

На двуместен самолет F-16D Block 70 е установен теч на гориво от един от вътрешните отсеци за резервоари. Това съобщи министърът на отбраната Атанас Запрянов в писмен отговор на въпрос на депутата от „Възраждане“ Цончо Ганев. Документът е публикуван на интернет страницата на Народното събрание.

Според министъра става дума за техническа неизправност, която изисква задълбочен анализ и ремонт.

„Съгласно регламентиращите документи е налице техническа неизправност, което налага предприемане на действия за установяване причините и извършване на дейности по възстановяване изправността на самолета“, обяснява Запрянов.

Инженерно-техническият състав на авиобаза „Граф Игнатиево“, съвместно с представители на американската страна, вече е извършил значителен обем дейности по машината. След констатиране на вероятната причина е изготвен доклад.

След консултации е уточнено, че представител на компанията производител „Локхийд Мартин“ ще пристигне до края на септември, за да извърши необходимите действия по отстраняване на неизправността.

https://otupor.com/